Эхо Гиндукуша

Ігор Моісєєнко:«НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ МАЄ СЛУЖИТИ НАРОДОВІ УКРАЇНИ ВІКАМИ»

Ігор Моісєєнко:«НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ МАЄ СЛУЖИТИ НАРОДОВІ УКРАЇНИ ВІКАМИ»

Принагідно до 25-ї річниці Незалежності України додали знакових подій і літератори Полтавщини. Напередодні відзначення знаменної дати відбулися, в Українському Домі (Київ, Хрещатик 2), два важливі зібрання: Всесвітній конгрес українців (20-21 серпня) та Народні збори України, де 22-го серпня зібралися делегати патріотичний організацій з усієї країни. Саме там член письменник-«афганець» з Кременчука, лауреат державних і міжнародних премій, учасник цих заходів Ігор Моісєєнко оприлюднив та поширив свій трактат «Ідея Гармонії – Українська Національна ідея».  А на завершення Народних зборів, саме  з трибуни Українського дому, він проголосив одним реченням –  вперше за трьохсотлітню історію пошуків  її формулювання – Українську національну Ідею як основу буття  українців:

"Україна – досконало розвинена держава, створена громадою життєдайної духовності, колиска людської цивілізації та Джерело Натхнення на шляху до Гармонії Всесвіту".

«Національна ідея не порожнє гасло, яких вже безліч, вона має служити народові України віками, – зазначив Ігор Моісєєнко у своєму виступі. Формулювання одним реченням відкриває можливість її законодавчого затвердження. Тобто внесення в Конституцію нашої держави. Тоді Українську національну ідею буде включеною до освітніх програм для вивчення в усіх сферах знання, яких торкається її всеосяжний зміст, – суспільствознавство, українознавство, філософія, теологія, культурологія, література, теорія пізнання, педагогіка, юриспруденція, політологія… Таким чином, формуючи свідомість українця з наймолодшого віку на національних історичних цінностях, які століттями знищували колонізатори, національна ідея проявиться в усіх сферах буття та об’єднає навколо себе націю».

Унікальність та перспективну дієвість представленої філософської концепції підтверджують рецензії авторитетних науковців та митців, дослідників українознавства, серед яких Шевченківські лауреати – голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка Павло Мовчан та головний редактор тижневика «Слово Просвіти» Любов Голота, академік Академії Міжнародної Слов’янської Академії освіти ім. Яна Амоса Каменського Лариса Зязюн, голова міжнародного ГО «Українська світова спілка професійних учителів» Наталія Мацько, президент всеукраїнського ГО «Інтелектуальна Україна» Тетяна Струбчевська.

Ігор Моісєєнко представив делегатам як Всесвітнього конгресу українців, так і Народних Зборів свою нову книгу: «Ідея гармонії - Українська національна ідея» та особливо наголошував на трьох тезах, що аргументовано підтверджують його доктрину. (Повна версія представлена на авторському сайті http://afgan.pl.ua/uk/home).

Минуле: «Україна – колиска цивілізації» – корені сучасної «післяпотопної» цивілізації саме в Україні. Як свідчать Біблія й доводять висновки численних наукових досліджень найавторитетніших етнографів всього світу, саме з Північної Припонтіади окреслився як не єдиний, то один з найбільш успішних прогресивних напрямів розселення післяпотопних династій. Українська культура – Гідність Нації – результат натхненної творчості, основою якої є одна з найдосконаліших у світі мов, яка історично є найближчою до прамови арійців.

Завдання: «Довершеність держави». Другою тезою утверджується найважливіша умова виконання завдання з розбудови сильної і справедливої держави – відродження суспільства життєдайної духовності, яке свідомо відмовиться від хижацької моралі. Без такої духовно-моральної еволюції ніякі революції українському народові не зарадять. Як виховати таке суспільство – про це йде мова у вищезгаданому трактаті вже й з наукової точки зору та підкріплено сучасними методиками, які в останні десятиліття розробили українські науковці.

Місія: «Україна – Джерело Натхнення на шляху до Гармонії». Взірцево розвинена країна, осяяна Богом натхненною культурою, гідна вивести з провалля аморальності й бездуховності все людство і виконати свою «Величну цивілізаційну Місію» утворення Джерела Натхнення життєдайної духовності  у поступі людства до Гармонії Всесвіту.

Україна завжди була Світочем Знання і Натхнення. Перша на планеті Конституція, урожайні сорти пшениці, рамкове бджолярство, зварювання металів і органіки, лікарі, які врятували світ від холери та чуми, Нобелівські лауреати – яких ще батьки вивезли з України, аби не загинути під сокирами чекістів, ціла плеяда науковців, які вивели людство у космос, математичне забезпечення першого в світі комп’ютера українським академіком Кравчуком, закатованим у Колимських таборах, висвітлення академіком Вернадським людству його невідворотного шляху до ноосферної цивілізації… – усе це та багато інших ключових для прогресу звершень прийшло світові через Україну та її синів. Але найважливіше те, що увесь світ, абсолютно усі сценарні школи, навчають своїх геніїв драматургії, котрі потім творять шедеври кінематографу, якими формують світову культуру і свідомість, на творах Антона Чехова з українського Таганрога.

Саме аби припинити цей вплив на прогрес людства, відірвати цивілізацію від духовного, культурного коріння, яке міститься у благодатній нашій землі, її народ і державу і намагається знищити орда Московії.

«Україна для усього людства постає Джерелом Натхнення, яким Творець Гармонії Всесвіту живить цивілізацію аж від Потопу. Наша цивілізаційна Місія – уберегти надбане, виховати на засадах наших історичних цінностей громаду свідомої духовності, здатну побудувати справедливу й заможну державу і піднести українську культуру на такий рівень, аби й надалі Світочі знання осяювали людство саме через Україну», – зазначив Ігор Моісєєнко.

Очевидно, що якби об’єднавча Національна ідея в українського народу була затверджена законодавчо й служила би відродженню нації, а переважна більшість українців підтримали цю засвідчену в історії величну місію нашого народу, то українство стало б настільки монолітно згуртованим, що ніякі «руськомірські» ідеї з відродження будь-якої Імперії не змогли б проникнути у душі мільйонів людей. А імператор Московії тисячу разів би подумав, перш ніж сунути на Україну свої танки. Водночас маємо пам’ятати, як проженемо криваве військо агресора, величезну частину населення України, отруєну ідеями «руського міра», слід буде «лікувати». І ця «хвороба» вже розсипалася по всій країні. «Вірю, що «Ідея Гармонії…» тому допоможе», – каже Ігор Моісєєнко.

Готовність до взаємодії у сприянні втіленню зазначеної концепції об’єднавчої Національної ідеї підтвердили: президент Всесвітнього конгресу українців Євген Чолій, голова Конгресу українців Канади Павло Грод, президент українсько–бразильської центральної репрезентації Вітторіо Сиротюк, президент Союзу українських організацій Австралії Cтефан Романів, голова Народних зборів України Микола Маломуж та інші представники різних політичних та громадських об’єднань. Про можливе включення філософської доктрини «Ідеї Гармонії – Української національної ідеї» до освітніх  програм заявила й міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Планується проведення низки публічних заходів у форматах «круглого столу» задля більш уважного її дослідження та адаптації в буття українського суспільства.

 

Лауреат літературно-мистецької премії

«Осіннє Золото» ім.. Дмитра Луценка

Тетяна Майданович, письменниця

 

 

 

 

 

 

Игорь Моисеенко

Лауреат государственной литературной премии имени Богдана Хмельницкого,член Национального союза писателей Украины

Поет и прозаик, журналист и кинодраматург Игорь Моисеенко родился в июле 1962 года в городе Кривой Рог. В 1990-х годах возглавлял Союз ветеранов Афганистана города Комсомольськ на Днепре. Срочную службу проходил в Афганистане (Джеллалабад), в батальоне погибшего Поэта-Героя „Аиста” (А. І. Стовби). Критики, отмечая стилистическое сходство стихотворений „Аиста” и Моисеенко, говорят о признаках наследования Игорем литературного Дара и Креста убитого войной талантливого Поэта. Результатом такой духовной связи двух литераторов стал чрезвычайно захватывающий и впечатляющий своим трагизмом роман „Сектор обстрела – «Аисты». За это произведение Игорю Моисеенко приcвоєно в 2010-му году звание лауреата литературной премии имени Богдана Хмельницкого

Новости сайта

RSS-материал
Ключевые слова