Відлуння Гіндукушу

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ – ПРОГРАМА ВТІЛЕННЯ

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ – ПРОГРАМА ВТІЛЕННЯ

 


Результати останніх довиборів у ВРУ ще раз продемонстрували тенденцію зрушень суспільної свідомості на користь антиукраїнських сил. Нещодавно прийнятий закон України «Про референдум», за наявного ментального  стану соціуму, ставить під загрозу саме існування України. Єдиний спосіб відвернути цю небезпеку –   терміново вжити низку заходів, якими спрямувати свідомість українства на орієнтири української національної Ідеї.

Прошу розглянути питання реалізації промоактивних заходів, спрямованих на патріотичне виховання суспільства, за наступним планом.

1.          Звернення до світової еліти «УКРАЇНА - ВАША МАТИ! ЗУПИНІТЬ АНТИХРИСТОВУ ІМПЕРІЮ!» доправити на кафедри (філософії, культурології, соціології, українознавства) навчальних закладів для дослідження. (додається)

Практично в ньому на історичних фактах доводиться, що з «праУкраїни» почався розвиток цивілізації, що через культурну традицію українства людству було явлені ключові знання, які рухали цивілізацію, і що Україною цей рух може припинитися, якщо її зараз не вберегти від агресії Росії. Фактично це компіляція першої та третьої тези української національної ідеї. Тому дискусія перетікатиме в обговорення української національної ідеї.

2.          Провести дискусійний круглий стіл з трансляцією на ТБ за участю автора та наукових співробітників місцевих інститутів: з обговорення ЗВЕРНЕННЯ і трактату «Ідея Гармонії. Українська національна ідея» http://www.afgan.pl.ua/uk/home. (з подальшим промоактивним використанням тез круглого столу)

3.          Започаткувати збір підписів під вже відомим зверненням, яке має бути направлене до парламентарів США, Канади, Франції, Німеччини, Австралії…

 Для реалізації програми втілення української національної ідеї слід забезпечити поточні витрати, пов’язані з реалізацією проекту.

Результат: кожна людина, яка ознайомиться зі зверненням, – і підпишеться, і свідомо поставиться з більшою прихильністю до історичних національних цінностей, до спільної місії українства, що в подальшому викличе більш солідарну суспільну відповідальність за долю України, та згуртує населення навколо партії ЄС, яка збиратиме підписи, в настільки сконсолідовану націю, що жодна отрута «руського міра» той моноліт не зрушить.

 

УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ – ПРОГРАМА ВТІЛЕННЯ

Останнім часом, через вплив ідеї «руского мира» з надзвичайною тривогою спостерігаємо тенденцію поглиблення ментального розшарування населення України. Саме цей негативний процес заважає українству ступити на шлях наближення до передових демократичних держав світу. Саме через це виникає загроза самому існуванню України.

Очевидно, що українство страждає від розбрату, штучно нав’язаного ворожою ідеєю з відродження московської імперії. Саме нею отруєно мільйони. Аби знешкодити цю отруту, необхідно забезпечити якнайширший розголос філософської доктрини української національної ідеї, мета якої набагато вища й привабливіша, ніж ідея «руского мира».

Така ідея існує. На замовлення міністерства культури України видавництвом «Дніпро» 2016 року видано і розповсюджено по бібліотеках України мій науково-публіцистичний трактат «ІДЕЯ ГАРМОНІЇ - Українська національна Ідея», у якому Українська національна Ідея (УНІ) доведена на історичних фактах і вперше за всю історію її пошуків сформульована одним реченням відповідно до вимог соціології та культурології. http://afgan.pl.ua/uk/home

“ІДЕЯ Гармонії…” відповідаює усім ознакам ефективної Національної Ідеї:

            ґрунтується на визнаній світовою наукою теорії ноосферної цивілізації академіка Вернадського;

            всі три тези органічно пов’язані (викресли одну – УНІ втратить ефективність);

            всі три тези вічні (шлях до досконалості починається з глибини тисячоліть і нескінченний. УНІ не може бути «новою», «створеною», «згенерованою», «сучасною»…);

            МЕТА і ЗАВДАННЯ УНІ – нематеріальні (виховання людини - мета гуманістична);

            МІСІЯ – служіння людству – Найважливіша з можливих на планеті;

            МІСІЯ УНІ припиняє назавжди полеміку навколо «українізації».

МІСІЯ спирається на українську культурну традицію, осердям якої є мова. Твориш, мислиш і спілкуєшся мовою – виконуєш культурну місію, покладену на тебе вищими силами. Язиком – місію ворожої імперії.

            Місія УНІ віща за ідею відродження московської імперії. Отже здатна, за умови просвітницької роботи, розвернути малороса душею до України.

            Молодь бачитиме мету існування, якою можна пишатися і присвятити їй своє життя.

            «Гармонія Всесвіту» УНІ функцію з об'єднання нації виконує, бо здатна об’єднати і вірян всіх конфесій, для яких Творець Гармонії Всесвіту - Абсолют, і навіть атеїстів, яким Природа - Абослют.

            УНІ – невразлива! Вищою може бути тільки «Українська галактика – Світоч Духовності Всесвіту».

            Мета УНІ - це світоч, з променями якого зможе співставляти кожен свій крок кожна українська душа, а відтак - і політичні партії, які декларуватимуть ідеологію своєї політичної стратегії.

Її філософська доктрина, якою вона доводиться, стисло наведена нижче. Вона ж і підкріплена програмою покрокового практичного втілення, що дозволить ефективно об’єднати населення в монолітно згуртовану націю. Але процес її реалізації потребує енергійнішої активізації. Здійснити це вбачається єдино можливим шляхом пробудження інтелектуального потенціалу творчої та наукової спільноти українства.

На превеликий жаль, національних ідей, нездатних нікого об’єднати, ентузіасти її пошуку створили безліч. Схоже, що всі вони розцінюють УНІ не більше ніж звичайнісіньке запальне гасло, яких багато. Насправді ж українська національна ідея – це мета існування нації, керуючись якою українство має вибудовувати політичну стратегію свого розвитку, керуючись якою вже і свідомо спрямовуватиме свої благотворні дії, і свідомо виявлятиме та відхилятиме шкідливі. Цей механізм дозволив би українству припинити безліч безглуздих дискусій і пришвидшити свій поступ прогресивного розвитку.

Вочевидь це чітко усвідомлюють у Кремлі. Скориставшись  тим, що українство недооцінює важливість і не знає своєї  національної ідеї, в 2020 році антиукраїнські сили зробили спробу підмінити її. Колишній підручний президента-втікача Януковича, член антиукраїнської політичної партії ОПЗЖ Ренат Кузьмін анонсував створення т.зв. «Нової  національної ідеї України». Звісно, в ній українству пропонується мета існування в «обіймах» Росії, яка за 350 років голодоморами, Сибірами, ГУЛАГами, сотнями заборон всього українського вже продемонстрував свої людожерські нахили.

Дійшло вже до того, що українські гумористи жартома вимовили УНІ інвективними висловами. Потавровані зросійщенням зматючені душі українців радо прийняли те неподобство і рознесли повсюди. Вони не здогадуються, що тими нерозумними діями калічать майбутнє власних дітей. Бо Україна, поділена ідеями відродження радянської  імперії, вже палає у війні, в якій вже гинуть наші діти.

Очевидно, що українству потрібні науково обґрунтовані й узгоджені кроки з поширення впливу та  втілення справжньої Української національної Ідеї.

Крім того, вже після оприлюднення трактату «Ідея Гармонії. Українська національна Ідея», в ньому виявилися історичні неточності. Аби ними не скористалися ворожі сили, потрібна прискіплива наукова дискусія, яка дозволила би уточнити доктрину УНІ та зробити її невразливою. Водночас, слід детальніше розкрити синергетичний підхід до процесу виховання «людини життєдайної духовності», що є невід’ємною умовою  реалізації УНІ.

Для вдосконалення та усунення зазначених ускладнень планується організація  творчих та наукових дискусій на майданчиках провідних навчальних закладів України. Одне тільки обговорення вперше коректної української національної ідеї, яку шукали триста років, здатне пробудити прогресивні сили України. А затим викладачі наукових закладів поширять доктрину УНІ серед українського студенства. Вже звідти молодь понесе її світло засліпленим ворожою ідеологією українцям.

Головна функція національної ідеї – ефективне виховання патріотів України та їхня ефективна консолідація в монолітну націю.

Зважаючи на все розмаїття й глибину досліджень соціологів, формулювання ефективної національної Ідеї повинно відображати, як мінімум, три тези й виконувати специфічні завдання. А саме воно мусить:

  1. Підкреслювати історичну велич нації, ідентифікованої історичними національними культурними цінностями минулого.
  2. Визначати завдання нації у сьогоденні.
  3. Встановлювати стратегічну мету існування, або цивілізаційну культурну місію нації на майбутнє.

І національна ідея не може бути матеріальною. І мета її не може бути тимчасовою. Бо щоразу, коли матеріальне буде здобуто, постане питання пошуку нової ідеї. Це означатиме, що попередня була лише тимчасовим завданням.

Кожна з тез важлива, але ключовою з них постає цивілізаційна місія. Адже вона й служитиме об’єднавчим чинником українському народові на майбутнє. Бо відповідатиме на питання: навіщо українці втілюються в Україні, чим ми корисні світові, що й визначатиме спільну мету існування етносу – його місце і роль в «симфонії культурних  цивілізаційних місій землян». Спроби сформулювати Українську національну Ідею, у яких зазначені вимоги ігноруються, вважати успішними не можна.

Очевидно, що жоден з ентузіастів пошуку української національної ідеї зазначених вимог у своїх намаганнях не враховував. Тому їхні спроби не демонструють потрібної ефективності в консолідації населення. Здебільшого для них поняття національної ідеї – лиш набір запальних гасел. А це – політична стратегія нації, на виконання якої мають спрямовуватись всі її дії. На жаль, розвідки аматорів зупиняються на тимчасових матеріальних завданнях з розбудови держави, або здобуття незалежності.

Очевидно, що мета цих завдань нічим не відрізняється від мети наприклад новороса, який теж мріє про свою заможну хату в успішній незалежній Новоросії. Йому незрозуміло, чим українська хата краща за новороську. Тому спроби визначити національну ідею, які зупиняються на тимчасових матеріальних завданнях, об’єднати населення не зможуть.

Приклади НІ недостатньої ефективності:

1. Ідея ОУН: «У своїй хаті – і слава, і воля». Ідея Незалежності.

Безумовно необхідна умова втілення УНІ. Але не містить цивілізаційної МІСІЇ. Обмежується метою незалежності. Об’єднує тільки вже свідомих українців. Отже – проміжна.

2. Ідею малороса можна висловити аналогічно: «В своем доме – и слава, и воля»

Висновок: Обидві ідеї матеріальні – про свою хату. Мета відрізняється полярно, малоросу ОУНівська, де вчити мову, неприваблива. Об’єднання не відбудеться. Роздрай продовжиться. А функція і завдання УНІ – вилікувати малоросів й об’єднати всіх.

3. Ідея панслов’янізму (кирило-мефодіївська).

Висновок: Тимчасова. Не «дотягує» до найвищої мети. Тим і вразлива. Тому успішно перетворена на ідею «руского мира».

Приклад ефективної національної ідеї – Ідея «руського міра»:

  1. ІДЕНТИФІКАЦІЯ за історичними цінностями – забезпечено краденою історією і «побєдобєсієм».
  2. Сучасне ЗАВДАННЯ – відродити могутність московської імперії.
  3. МІСІЯ: нав’язувати свою волю усьому світові.

Висновок: Тягне націю до провалля, бо місія для «симфонії цивілізації» деструктивна. Але відповідає усім ознакам НІ. Тому ефективно об’єднує мільйони і забезпечує ідеологічний супровід агресії. Вочевидь науково опрацьована в інститутах масового одурманення чекістів і втілюється за підтримки Кремля.

В українства ж – «своя хата». Тому ми ідеологічно беззахисні, ми палаємо у спровокованому ззовні розбраті. Українство не бачить своєї місії. Нація ж, яка не виконує своєї культурної цивілізаційної місії, бо сліпа до неї, перетворюється на цивілізаційний непотріб, якого цілком природно цивілізація позбавиться.

Тому українство потребує ідеї вищої, привабливішої, здатної відвернути населення від ідеї «руського миру» і повернути його лицем до своєї культурної цивілізаційної місії. Інакше нас зметуть з планети як непотріб.

Як вже зазначалося, на замовлення міністерства культури України видавництвом «Дніпро» 2016 року видано і розповсюджено по бібліотеках України науково-публіцистичний трактат «ІДЕЯ ГАРМОНІЇ - Українська національна Ідея», у якому (УНІ) доведена емпірично і вперше за всю історію її пошуків сформульована одним реченням у коректній відповідності до вимог соціології та культурології.

 

«Моя родина Україна – досконало розвинена громадою життєдайної духовності держава, колиска людської цивілізації та джерело її Натхнення на шляху до Гармонії Всесвіту»

 

Формулювання одним реченням відкриває можливість її законодавчого затвердження. Закон не може містити в у своєму тілі розлогих дослідницьких абстракцій. Отже, потрібне було чітке формулювання одним реченням УНІ, яке законодавці зможуть утвердити Законом України (бажано у Конституції), як об’єкт національної безпеки. Тоді УНІ буде включеною до освітніх програм для вивчення в усіх сферах знання, яких торкається її всеосяжний зміст, – суспільствознавство, українознавство, філософія, теософія й теологія, культурологія, література, теорії пізнання, педагогіка, юриспруденція, політологія… Таким чином, формуючи свідомість українця з найменшого віку на національних історичних цінностях, які століттями приховувалися й знищувалися кремлівськими колонізаторами, УНІ всотується в усі сфери інтелектуального буття та, об’єднавши навколо себе націю, припинить розбрат ідеологій. Тоді УНІ отримає наснагу практичного наповнення: почне працювати, служити народові, цілим його поколінням як невгасимий світоч, керуючись світлом якого невразливе до ворожої пропаганди українство йтиме з хаосу ідеологій.

Всі три тези УНІ очевидні і доведені на історичних фактах.

Теза 1. Ідентифікація:

            Українство – нащадок найдавнішої на планеті історичної культурної традиції. Приналежність до неї ідентифікує українця.

            Культурна традиція спадкоємна. Аби з’явився один Франко, знадобилося два століття праці учнів Сковороди та Шевченка.

            За висновками багатьох етнографів з усього світу, саме з Праукраїни почалося розселення сучасної цивілізації білої раси (розділ «Україна – колиска цивілізації» “Ідея Гармонії…”) 

Теза 2. Завдання:

        Виховання нації (громади життєдайної моралі та духовності), здатної на реалізацію цивілізаційної культурної МІСІЇ, покладеної на українську культурну традицію «від Потопу».

(Методика - у розділі “Шлях Діамантовий”, «Ідея Гармонії…», Тюріна Т.Г. «Духовне становлення особистості з погляду синергетики»: монографія. – Львів: СПОЛОМ, 2012)

Теза 3.  Місія («Джерело Натхнення»):

            Саме українцям, як носіям найдавнішої на планеті культурної та духовної традиції, відкривалися ключові для розвитку людства знання:

            У космос людство вивели сини України: Корольов, Челомей, Люлька, Кондратюк, Кібальчич…

            Від голоду людство вберіг український селекціонер В.М.Ремесло, коли вивів нові високоврожайні сорти пшениці.

            Від чорної смерті людство було врятовано, коли українець Володимир Хавкін винайшов і випробував на собі вакцину від чуми та холери.

            Драматургія мистецького слова – головний рушій цивілізації. Саме на творах українця Антона Чехова (змушеного писати московською говіркою, бо мова була заборонена) зараз навчають своїх геніїв кінодраматургії абсолютно всі сценарні школи світу. А вони слідом формують еталони моралі людства своїм мистецтвом.

            Ще безліч геніальних творів та винаходів явилися людству саме через українців.

            Навіть сам шлях до досконалості людства висвітлив перший президент Академії наук України академік Вернадський. Його гармонійну з природою Всесвіту ноосферну цивілізацію, де пануватиме інтелект та духовність, визнано світовою наукою метою прогресивного поступу людства невідворотною.

Отже, цивілізаційна місія, мета існування і мрія українства:

«Україна – Джерело Натхнення, через яке людству відкриваються ключові знання на шляху цивілізації до Гармонії Всесвіту» 

Але функція УНІ з виховання та об’єднання патріотів України отримає наснагу, лише коли цей світоч запалити. Для того потрібне максимальне її поширення.

На жаль, ні профільні комітети Верховної Ради, ні відповідні міністерства, незважаючи на численні звернення, не надають українській національній ідеї особливого значення. Але ще одним можливим способом реалізації УНІ вбачається активізація творчого та наукового потенціалу українства на місцях, за таким планом:

1. Доправити на кафедри (філософії, культурології, соціології, українознавства) навчальних закладів для дослідження ЗВЕРНЕННЯ до світової еліти «УКРАЇНА - ВАША МАТИ! ЗУПИНІТЬ АНТИХРИСТОВУ ІМПЕРІЮ!» (додаток 1). Фактично, це компіляція першої та третьої тези української національної ідеї. Тому дослідження стосуватиметься української національної ідеї.

2. Провести в обласних центрах публічні дискусійні заходи з трансляцією на ТБ за участю автора та наукових співробітників місцевих інститутів та діячів культури з обговорення та узгодження тексту ЗВЕРНЕННЯ і трактату «Ідея Гармонії. Українська національна ідея». (для цього потрібен живий контакт в студіях місцевих ТБ, вебінарів буде недостатньо).

3. Започаткувати збір підписів під вже проголошеним зверненням, яке має бути направлене до парламентарів та керівників провідних країн та інституцій, творчих та духовних лідерів планети.

Але головний результат – не реакція керманичів світу, а саме те, що кожен, кому небайдужа доля України, після ознайомлення зі зверненням, – і підпишеться, й свідомо з прихильністю поставиться до історичних національних цінностей, до спільної місії українства, до зусиль творчої та наукової інтелігенції, яка збиратиме підписи, що в подальшому викличе ширший розголос об’єднавчих чинників УНІ та сприятиме солідарнішій  відповідальності нашого соціуму – ВСІЄЇ України.

Наче зі скрижалів часу писав Іван Франко пророче: «Сором українській інтелігенції, сором особливо молодому поколінню, коли воно не відчує тої великої потреби, не віднайде шляху до народа, не покладе основи до того, щоб Україну зробити політичною силою. Адже упадок абсолютизму в Росії буде не нині, то завтра, а конституційна управа дає поле готовим силам до конкуренції. Коли українство до того часу не буде готовою силою, то будьте певні, що й найкраща конституція перейде над ним до дневного порядку і куватиме на него нові ярма. Бо дурня і в церкві б’ють, а на похилене дерево і кози скачуть».

Беручи до уваги те, що в ідеалі саме мистецька, журналістська та наукова інтелігенція формують суспільну мораль та свідомість, вона здатна й зобов’язана зупинити згубні явища деградації. Митці створюють еталони моралі, журналісти спрямовують на згадані еталони увагу аудиторії, педагоги формують її свідомість з огляду на названі еталони, з пелюшок. А отже нам усім і відповідати за нашу інертність, чи бездіяльність у спостереженні процесів знищення українства.

Отже, для реалізації програми втілення української національної ідеї потрібно забезпечити такі заходи:

1.     Дослідження та винайдення способів активізації суспільної свідомості місцевими культурними та гуманітарними центрами.

2.     Удосконалення аргументації тез Української національної ідеї через наукові дискусії  на місцях.

3.     Максимальне розширення сфери суспільного впливу Української національної ідеї, шляхом опитувань, збору підписів та створенням відповідних друкованих й телевізійних контентів.

4.     Забезпечити проживання, транспортні та інші витрати автора, пов’язані з реалізацією проекту.

 Очевидно, що провести дискусійні зустрічі в усіх обласних центрах за один рік неможливо.

В даний момент (лютий 2021) триває підготовка до першого такого заходу у співпраці з кафедрою Гуманітарних наук Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Цей досвід вже визначає, що підготовка до його проведення потребує попереднього ознайомлення науковців зі ЗВЕРНЕННЯМ та трактатом «Ідея Гармонії…» і вирішення низки організаційних питань. Ці процеси вкладаються в 1,5 – 2 місяці часу.

Тому, з урахуванням літніх канікул, протягом дев’яти місяців 2022 року вбачається можливим проведення «круглих столів» першого етапу в гуманітарних ВНЗ шістьох обласних центрів за наведеним нижче планом.

Процес реалізації всього проекту триватиме 5 років.

 

Сподіваючись на співпрацю,                                                                       Ігор Моісєєнко 

член Національної спілки журналістів України (НСЖУ),

Національної спілки письменників України (НСПУ),

лауреат державних та міжнародних літературно-мистецьких премій,

м.Кременчук, Полтавщина, Україна,

 

 

додаток 1

УКРАЇНА - ВАША МАТИ!

ЗУПИНІТЬ АНТИХРИСТОВУ ІМПЕРІЮ!

 

Дуже стислий перелік, з огляду на історичний відрізок тільки останнього тисячоліття, свідчить, що Україна доклала унікально вагомий внесок у скарбницю світової науки й культури, які рухали цивілізацію шляхом прогресу.

«Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького» Пилипа Орлика – документ, який вважають першою в світі Конституцією, відкрив світові шлях до справедливого соціального устрою.

Український селекціонер В.М.Ремесло вивів нові високоврожайні сорти пшениці, що кількісно і якісно покращило можливості харчування людства. Чи могло би людство прогодувати себе без того?

Відомий мікробіолог та епідеміолог Володимир Хавкін створив і випробував на собі першу в світі протихолерну (1892) та (1896) протичумну вакцини. Чи не загинуло би людство у страшних муках, якби цей видатний українець не зупинив «чорну смерть»?

Олександр Шумлянський перший у світі ще в 1782 році найдосконаліше дослідив та описав особливості мікроскопічної будови нирок.

Олександр Богомолець – видатний ендокринолог, котрий відкрив світовій медицині проблеми патологічної фізіології та висунув концепцію старіння.

Українським Сократом називають одного з найвидатніших європейських філософів Григорія Сковороду.

Видатний українець Ігор Сікорський – конструктор літаків і вертольотів, які встановили немало світових рекордів.

Світової слави заслужив кінорежисер Олександр Довженко. Його фільм «Земля» (1930) включено до почесного списку 12-ти кращих фільмів світу всіх часів і народів.

Микола Бенардос винайшов електрозварювання. Згодом Євген Патон навчив світ не тільки зварюванню спеціальних сталей, але й навіть тканин живої органіки.

Українська земля явила світові ціле  сузір’я нобелівських лауреатів:

1908 рік – Ілля Мечніков, знаменитий бактеріолог зі Слобожанщини, удостоєний Нобелівської премії за дослідження з імунології.

1952 рік – Зельман Ваксман, уродженець міста Прилуки на Черкащині. Нобелівську премію як вчений США отримав в галузі медицини “за відкриття стрептоміцину – першого антибіотика, ефективного при лікуванні туберкульозу”.

1971 рік – Саймон Кузнець, уродженець Харкова. Удостоєний Нобелівської премії як американський вчений в галузі економіки “за емпірично обґрунтоване пояснення економічного росту, яке призвело до нового, більш глибокого розуміння як економічної і соціальної структур, так і процесу розвитку”.

1981 рік – Роальф Гофман, уродженець Золочева на Львівщині. Вчений вважається великим американським спеціалістом в галузі органічної і квантової хімії. Нобелівську премію отримав “за розробку теорії протікання хімічної реакції”.

1992 рік – Георгій Шарпак, народився на Рівненщині. Нобелівську премію отримав за розробку детектора елементарних часток.

Майже всі вони ще дітьми були вивезені з України через загрозу мученицької смерті у таборах ГУЛАГу.

Перший комп’ютер з’явився світові завдяки розробкам геніального українського математика Михайла Кравчука, академіка АН УРСР. Методи М. Кравчука використані в США, Японії та інших країнах при моделюванні кібернетичної техніки і створення перших комп'ютерів. А скільки ще міг подарувати світові талант академіка Кравчука, якби в березні 1942 року українського генія математики не було закатовано на Колимі в таборі ГУЛАГу?

У космос вивела людство ціла плеяда українців: Олександр Засядько, Микола Кибальчич, Валентин Глушко, Сергій Корольов. Теоретичні викладки українця Юрія Кондратюка NASA використало при розрахунку орбіти для польоту на Місяць.

Встановленням 1200 пам’ятників по всьому світові людство вшанувало память Тараса Григоровича Шевченка – духовного батька України. Більше монументів зведено тільки на честь Будди. Але з 47 літ земного життя 34 роки один з найвеличніших мистецьких геніїв України і всього людства відстраждав рекрутом і кріпаком у рабстві Московії.

Московські (потім – російські й радянські) царі, імператори, генеральні секретарі КПРС віками забороняли українську мову, навчання, книгодрукування. Жодна країна світу не зазнавала впродовж сторіч такого масштабного, спланованого на державному рівні нищівного удару по культурі й мові. Аби знищити осердя української культурної традиції, від початку XVIІ і до половини ХХ століття було видано більше 60-ти таких циркулярів.

Але світ зачарований мистецькими творіннями українців Франка, Гоголя, Репіна, Куїнджі, Айвазовського, Лесі Українки, Івана Марчука, Казимира Малевича…

Абсолютна більшість сценарних шкіл у світі навчають своїх геніїв драматургії на творах сина полтавського чиновника Антона Чехова.

Навіть до формування теорії геліоцентричної побудови світу долучилася Україна. Болонським університетом, в якому навчався Коперник, керував тоді український астролог і філософ Юрій Дрогобич (Котермак), котрого називали українським Нострадамусом. Провідним задумом вчення цієї видатної особистості Середньовіччя був ідеал доброчесності – Бог, до якого людина може наблизитися завдяки самовдосконаленню.

Через кілька століть українець Володимир Вернадський висвітлив самовдосконалення як мету буття людства. Як єдино можливий шлях розвитку, який "неминуче повинен статися, інакше не уникнути кінця світу". Вернадський сприяв формуванню нового світогляду, нового погляду на світ загалом. У вченні про біосферу та ноосферу він синтезував уявлення про світ, його єдність, передбачив перегляд базових понять науки про матерію та енергію, будову Всесвіту, простір та час, обґрунтував основні теоретичні положення ноосферної цивілізації.

«Загальновідомо, що найбільш значущі винаходи та мистецькі твори являються, здебільшого, їхнім авторам шляхом осяяння. Віряни називають це явище Натхненням Божим, матеріалісти – зв’язком з інформаційними сферами концентрованого знання. Але суть явищ однакова. Ці процеси стають можливими тільки за умови достатнього рівня духовності та інтелекту науковця чи митця. Нізвідки особистості з таким рівнем розвитку не виникають. Потрібні століття творчих напрацювань цілих поколінь, аби на їх вершині з’явився геній. Наукові та мистецькі звершення синів України стали можливими тому, що праукраїнський етнос, як доведено багатьма відомими науковцями, є найдавнішим у кількатисячолітній історії людства. А отже формував свою культуру найдовше на планеті» (Ігор Моісєєнко: «Ідея Гармонії. Українська національна Ідея», м.Київ, вид. «Дніпро», 2016 рік. http://afgan.pl.ua/uk/content/nats%D1%96onalna-%D1%96deya-ukra%D1%97ni).

Численними висновками знаних індоєвропеїстів світу доведено – батьківщиною індоєвропейської сім’ї народів є саме ПраУкраїна. Так стверджують німець О. Шрадер, британці Д. Меллорі та Д. Ентоні, поляк Т. Сулемирський, литовка М. Гімбутас, болгарський мовознавець В. Георгієв, росіянин О. Трубачов та багато інших.

«Предки арійців жили у Подніпров’ї... Є всі підстави вважати, що «Рігведа» зародилася на берегах Дніпра.» – пише дослідник трипільської культури академік РАН Борис Рибаков.

«У Ведах немає згадки про банани, оливки, пальми, пустелі, мавп, верблюдів, жирафів, а є згадки про  лосів, рисей, оленів, ведмедів, вовків, бджіл. Тобто, про  весь той тваринний світ, що належить просторові на північ від Чорного моря», – зазначають англійські дослідники Вед Креґем Кларк та Стюарт Піґґот.

Артур Кемп у книзі «Біла раса: марш титанів», Дж. Гінкс та Л. Вуллі у книзі «Історія створення культури і проявлення науки», Ґеорг Біббі у книзі «Чотири тисячі років тому» подають карти розселення білої раси (аріїв): з Наддніпрянщини по всій Євразії.

Професор Сорбонни, археолог, історик Р. Гіршмен пише у своїй книзі «Іран»: «Материнською землею індо-європейських народів є простори на північ від Чорного моря».

Такі ж висновки у своїй книзі «Історія і культура індійського народу» робить один з найвизначніших дослідників стародавнього світу, віце-президент Декка-університету М.Маюмдар: «Україна більш, ніж інші країни Європи та Азії, може претендувати бути землею аріїв».

«Я бачив пам’ятки аріїв і козаків біля Кременчука, а також у Переяславі... Можу сказати тепер: Україна є прабатьківщиною аріїв», – оповідає директор Інституту охорони національних пам’яток Індії Арвінд Аллок.

Тієї ж теорії дотримується у книзі мовознавець Аніта Діамонт: «У степах Східної Європи і започаткувалася більш ніж 5000 років тому індоєвропейська мова,».

 «Санскритська мова європейського походження. В Азії вона поширилася тому, що до Індії задовго перед народженням Христа прибули арії з України», – доводить у своєму дослідженні «Етнологія Європи» відомий дослідник санскриту Р. Латґем.

У санскриті – більше тисячі українських слів, вживаних і донині. Крім того, вивчення давньоукраїнської мови дозволило французу Ж. Шампольйону у 1822 році прочитати єгипетське письмо і відкрити культуру Стародавнього Єгипту. У 1975 р. болгарин-поліглот Джон Стойко розшифрував рукопис «Листи до ока Божого» – пам’ятку української мови VII-VI ст. до н.е. і на основі української мови розшифрував письмена етрусків.

В давнину санскрит вважали священною мовою Богів. У санскриті не дозволялося вживати лайливі слова. Порівняйте з мовною традицією українців: українська мова чи не єдина мова світу, в якій немає жодного інвективу. Що саме з ПраУкраїни прийшов санскрит на територію сучасної Індії, доводить, зокрема, Оскар Менгин, професор палеонтології Віденського університету, який ствержує, що «трипільська культура – це передусім українська культура». Австралійський професор Гордон Чайлд, який є одним з найбільших авторитетів у галузі давньої історії, називає людей трипільської культури «ukrainian villagers» (українські селяни). Подібно висловлювалися також і українські науковці Щербаківський, Пастернак, Хвойка, Грушевський та інші.

Президент Індії С. Радгакрішнан у своїй праці «Індійська філософія» підкреслив: «Оріяни принесли з собою визначені поняття і вірування, які вони продовжували розвивати в Індії. У «Ведах» обожнена чарівна природа Оріяни-Скитії-Руси-України. Її чотири пори року: Гима – зима, Весанта – весна, Літойя – літо, Шарада – осінь (від слова «шарудіти»), назви злаків, звірів, дерев засвідчують про велику і благословенну культуру цього народу». Звернімо увагу: народи Індії та України мають найбільше в світі (понад сто) національних музичних інструментів.

Англійський філолог та історик, професор Л.Веделл ще 100 літ тому обґрунтував спорідненість між шумерською і трипільською, тобто, давньоукраїнською мовами. Трохи раніше, в 1880 році, польський мовознавець М. Красуський, заявив: давньогрецька, єгипетська, римська мови походять від праукраїнської.

У Біблії знаходимо, що після потопу нащадки Ноєві пішли у різних напрямах. Але факт загальновідомий: саме на території України сконцентровано надпотужне енергетичне ядро життєдайності Землі – третина чорнозему планети. Очевидно, що азійські гірські пустелі, які переважно складають ландшафт південніше Арарату, не мають таких першостей сприяння розвитку землеробства, яке вважається чи не найважливішим чинником успішного розвитку первісних цивілізацій. І численні археологічні дослідження підтверджують, що саме з Північної Припонтіади окреслився якщо не єдиний, то один з найбільш успішних напрямів розселення післяпотопних династій. 

Отже, Україна і є колискою сучасної людської цивілізації, спадкоємцем найбільш потужного культурно-духовного інформаційно-енергетичного потенціалу людства, який сприяв його прогресу на ключових етапах існування. Її збереження – життєво важливе  для кожного з тих, хто не хоче загинути у смороді духовної та інтелектуальної деградації. Але чи отримає світ з України, зі свого Богом Натхненного першоджерела  настільки ж значущі для розвитку цивілізації скарби Знання та Духовності в майбутньому?

Саме аби припинити позитивний вплив на прогрес людства, відірвати цивілізацію від коріння, яке міститься у благословенній землі України, її й намагається знищити антихристова орда з РОСІЇ. Адже людство пам’ятає, як імперія кремлівських безбожників упивалась кров’ю священиків, спалювала й грабувала храми, чавила  щонайменший прояв духовності, а коли стало очевидно, що знищити віру неможливо, – вдягла у ряси священства найпідступніших чекістів, котрі й зараз служать кривавому імператору. В тому є глобальний сенс одвічної сатанинської люті, з якою Московія нищила творчу інтелігенцію України.

Отже, не тільки українцям, а й усій світовій спільноті слід зважати, якщо маємо на меті зберегти прихильність Божу: ми повинні захистити від агресії Україну – матір людської цивілізації. Адже ви теж її діти.

З огляду на вище наведене просимо Вас:

1. Зупиніть агресора! Він вбиває нашу матір. Найпотужніші на планеті країни взяли на себе зобов’язання захистити Україну, коли вона повірила їм і відмовилась від ядерної зброї. 

Ви маєте всі важелі, і фінансово-економічні, і силові, здатні припинити розв’язану Кремлем війну в короткий термін. Втрати ваших бізнесменів від припинення співпраці з агресором не зроблять їх жебраками, хіба що стануть платою за раніше проявлену недалекоглядність та нерозбірливість. Це набагато краще, ніж постати на Вищому суді голою Душею – без грошей, але з кривавим тавром сприяння вбивству власної матері.

2. Україна хвора на корупцію. Це результат методичного нищення радянською владою   протягом 73 років української еліти – мільйонів чесних, розумних, моральних людей. Допоможіть Україні  вилікуватися.

3. Зупиніть її придушення кредитами! Адже вона допомогла вам зекономити мільярди на оборону, демонтувавши свою ядерну зброю, коли повірила підписантам Будапештського меморандуму. Матір не душать – матір лікують, аби врятувати.

Вище було доведено, Україна і є саме тим Світочем, через яке людству надано знання шляху до ноосферної цивілізації та всесвітньої єдності. В служінні людству в якості джерела Натхнення і полягає її цивілізаційна місія. У тому покладається на неї Творець Всесвіту. Цілком вірогідно, що епідемія КОВІД-19, що радикально зупинила розвиток цивілізації, є попередженням про припинення існування засліпленого сріблолюбством людства, яке не відповідає морально-етичним засадам та меті існування Всесвіту. Адже космічна всеєдність не прийме цивілізацію морально потавровану придушенням власної матері.

Допоможіть їй. Зупиніть катування нашої мами – України!  Адже ми всі – її діти.

 

                                                                                            Моісєєнко І.О.

член Національної спілки журналістів України (НСЖУ),

Національної спілки письменників України (НСПУ),

лауреат державних та міжнародних літературно-мистецьких премій,

м.Кременчук, Полтавщина, Україна,

e-mail: gindukush@gmail.com

 

ТO THE US CONGRESS

 

Dear Mrs Сongressmen!

I intercede You the historical facts that confirm the key role of Ukraine in the past and the importance of it in the processes of further development of human civilization and to take actions to stop its destruction. It is almost trustworthy that the epidemic which radically stopped the development of civilization is one of the measures to make the end of mankind existence so for as in addition to other negative consequences of its activity the indifference to aggression against Ukraine which does not fulfil the moral and ethical principles and expectations of the universe appears too.

 

UKRAINE IS YOUR MOTHER! STOP ANTI-CHRIST EMPIRE!

 

Here is a very brief list taking into consideration the historical period of only the last millennium shows that Ukraine has made a uniquely significant contribution to the treasury of world science and culture, which moved the civilization through progress.

Pacts and Constitutions of the Rights and Freedoms of the Zaporozhian Army” by Pylyp Orlyk is a document considered the first Constitution in the world opened the way to the just social regime.

The Ukrainian selectionist V.M. Remeslo introduced the new high-productive varieties of wheat which quantitatively and qualitatively improved the nutrition of mankind. Could our humanity feed itself without it?

Oleksandr Shumliansky was the first in the world who in 1782 investigated and described the peculiarities of the microscopic structure of the kidneys.

The famous microbiologist and epidemiologist Volodymyr Khavkin created and tested the first anti-cholera vaccine (in 1892) and (in 1896) in the world. Wouldn't our humanity perish in terrible torment if this outstanding Ukrainian did not stop the "black death"?

Oleksandr Bohomolets is an eminent endocrinologist who discovered the problems of pathological physiology and introduced the concept of ageing.

The Ukrainian Socrates is called one of the most prominend European philosophers Hryhorii Skovoroda.

The Prominent Ukrainian Ihor Sikorsky is a designer of airplanes and helicopters that have set many world records.

The film director Oleksandr Dovzhenko has earned the world fame. His film "Land" (1930) is included to the honorary list of 12 best films of the world of all times and peoples.

Mykola Benardos invented the electric welding. Later Eugene Paton taught the world to weld not only special steels but even tissues of living organics.

The Ukrainian land has given the world the entire constellation of Nobel laureates. They were the following.

1908 - Illia Mechnikov is a famous bacteriologist from Slobozhanshchyna who was awarded the Nobel Prize for research in immunology.

1952 - Zelman Waksman is a native of the city of Pryluky in Cherkasy region. He received the Nobel Prize as the US scientist in the field of medicine "for the discovery of streptomycin - the first antibiotic effective in the treatment of tuberculosis."

1971 - Saimon Kuznets is a native of Kharkov. He was awarded the Nobel Prize as an American economist "for an empirically substantiated explanation of economic growth that has led to the new and deeper understanding of both economic and social structures and the process of development as well."

1981 - Roalf Hoffman is a native of Zolochiv in the Lviv region. The scientist is considered a great American specialist in the field of organic and quantum chemistry. He received the Nobel Prize "for the working out the theory of chemical reaction running."

1992 - Heorhii Sharpak that was born in the Rivne region. The Nobel Prize has got for the development of the elementary parts detector.

Almost all of them were still taken out from Ukraine in their childhood because of the threat of martyrdom in the Gulag camps.

The first computer appeared to the world thanks to the work of the brilliant Ukrainian mathematician Mykhailo Kravchuk who was an academician of the USSR Academy of Sciences. M. Kravchuk’s methods were used in the USA, Japan and other countries in the process of modeling the cybernetic technology and creation of the first computers. And how much more could the academician Kravchuk's talent have given to the world if in March 1942 the Ukrainian genius of mathematics had not been tortured in Kolyma in the Gulag camp?

The entire pleiad of Ukrainians launched humanity into space. They were Oleksandr Zasiadko, Mykola Kybalchych, Valentyn Hlushko, Serhii Koroliov. NASA used the theoretical calculations of Ukrainian Yuri Kondratiuk to calculate the orbit for flying to the Moon.

With the establishmernt of 1200 monuments around the world the humanity honored the memory of Taras Shevchenko who was the spiritual father of Ukraine. More monuments were established just in honor of Buddha. But from 47 years of his life one of the greatest artistic geniuses of Ukraine and all mankind 34 years suffered as a recruit and serf in the slavery of Muscoviia.

For centuries the Moscow (and later Russian and Soviet) kings, emperors, and general secretaries of the communist party have forbidden the Ukrainian language, teaching and publishing in Ukrainian. No country in the world has suffered such a large-scale state-level devastating blow on culture and language over the centuries as Ukraine. In order to destroy the basis of the Ukrainian ethnic group more than 60 such circulars were published from the beginning of the 16th to the mid-20th century.

But the world is fascinated by the works of art of Ukrainians Franko, Hohol, Repin, Kuindzhi, Aivazovsky, Lesya Ukrainka, Ivan Marchuk, Kazymyr Malevych…

The vast majority of scenario schools in the world teach their playwrights geniuses on the works of the son of Poltava official Anton Chekhov.

Even the formation of the theory of heliocentric construction of the world was joined by Ukraine. The University of Bologna where Copernicus studied was then headed by the Ukrainian astrologer and philosopher Yuri Drohobych (Kotermak) who was called the Ukrainian Nostradamus. The leading idea of ​​the teachings of this outstanding personality of the Middle Ages was the ideal of moral, God to whom a person can approach through his self-improvement.

A few centuries later the Ukrainian Volodymyr Vernadsky highlighted the self-improvement as the goal of human existence. He considered it the only possible way of development which "inevitably must happen, otherwise the end of the world will not be avoided." Vernadsky assisted the formation of a new conception of the world, a new outlook on the world in general. In the doctrine of the biosphere and noosphere he synthesized the ideas about the world, its unity, he provided the viewing of substance and energy as the basic concepts of the science, the structure of the universe, the space and time, he substantiated the basic theoretical principles of noosphere civilization.

"It is well known that for the most part the most significant inventions and works of art appeared to their authors by enlightenment. Believers call this phenomenon the Inspiration of God, materialists call it the connection with the information spheres of concentrated knowledge. But the essence of the phenomena is the same. These processes become possible only if there is a sufficient level of cultural wealth and intelligence of the scientist or artist. The individuals with such level of evolution nowhere emerge. It takes centuries of creative work for generations to bring genius to the top. The scientific and artistic achievements of the sons of Ukraine became possible because the proto-Ukrainian ethnos which is as proved by many famous scholars is the oldest in the millennial history of mankind. And so it shaped its culture for the longest time on the planet "(Ihor Moiseienko:" The Idea of ​​Harmony. Ukrainian National Idea ", Kyiv, ed." Dnipro ", 2016. http://afgan.pl.ua/en/content/nats % D1% 96onalna-% D1% 96deya-ukra% D1% 97ni).

Numerous conclusions of the well-known Indo-Europeans of the world have been proved that the motherland of the Indo-European family of peoples is PraUkraine. The German O. Schrader, the British D. Mallory and D. Anthony, the Pole T. Sulemyrsky, the Lithuanian M. Gimbutas, the Bulgarian linguist V. Heorhiev, the Russian O. Trubachov and many others confirm this fact.

"The ancestors of the Aryans lived in the land along the Dnipro ... There are good reasons to believe that the Rigveda originated on the banks of the Dnipro," – writes the researcher of Trypillya culture, the academician of the Russian Academy of Sciences Borys Rybakov.

"In the Vedas there is no mention of bananas, olives, palm trees, deserts, monkeys, camels, giraffes but there are mentions of moose, lynx, deer, bears, wolves, bees. That is, about all the wildlife that belongs to the territory north of the Black Sea, "- say the English Veda researchers Craham Clark and Stuart Piggott.

Arthur Kemp in “The White Race: The March of the Titans”, J. Ginks and L. Woolley in “The History of Culture and Science”, George Bibby in “The Four Thousand Years Ago” present maps of the White Race (Aryans) settlings: from the Dnipro region throughout Eurasia.

The professor of the Sorbonne the archaeologist and the historian R. Hirschman writes in his book “Iran”: “The motherland of the Indo-European peoples is the area north of the Black Sea.”

The same conclusions in his book "History and Culture of the Indian people" are made by one of the most prominent researchers of the ancient world the Vice President of Dekka University M. Mayumdar: “Ukraine more than other countries in Europe and Asia can pretend to be the land of the Aryans.”

“I saw the monuments of the Aryans and Cossacks near Kremenchuk as well as in Pereiaslav ... I can say now: Ukraine is the ancestral home of the Aryans,” said Arvind Allok the director of the Institute of the Protection of National Monuments of India.

The same theory is followed in the book of the linguist Anita Diamont: "More than 5000 years ago in the steppes of Eastern Europethe Indo-European language began.”

“The Sanskrit language is of European origin. It spread in Asia because Aryans from Ukraine came to India long before the birth of Christ,” - says a well-known Sanskrit researcher R. Latham in his study “Ethnology of Europe.”

There are more than a thousand Ukrainian words in Sanskrit that are still used today. In addition the study of the ancient Ukrainian language allowed the Frenchman J. Champolyon in 1822 to read the Egyptian script and discover the culture of the Ancient Egypt. In 1975 the Bulgarian polyglot John Stoyko deciphered the manuscript “Letters to the Eye of God” that is a leaflet of the Ukrainian language of VII-VI centuries. B.C. and based on the Ukrainian language and he deciphered the Etruscan letters.

In ancient times Sanskrit was considered the sacred language of the Gods. The impoper words were not allowed to use in Sanskrit. Compare with the language tradition of Ukrainians: Ukrainian is almost the only language in the world where there is no invectives. Oscar Mengin the professor of paleontology at the University of Vienna argues that Sanskrit came to the territory of modern India from Proto-Ukraine. He states that “Trypillia culture is first and foremost the Ukrainian culture.” The Australian professor Gordon Child who is one of the greatest authorities in the field of the ancient history calls the people of Trypillia culture "ukrainian villagers" (Ukrainian peasants). Ukrainian scientists Shcherbakivsky, Pasternak, Khvoika, Hrushevsky and others also spoke about this similarly.

The President of India S. Radgakrishnan in his work "Indian Philosophy" emphasized: “The Orians brought with them certain concepts and beliefs which they continued to develop in India. In “Vedas” the magical nature of Oriana-Scythia-Rus-Ukraine is adored. Its four seasons: Gima - winter, Vesanta - spring, Litoia - summer, Sharada - autumn (from the word "sharudity"), the names of cereals, animals, trees testify the great and the blessed culture of this nation.” Take notice that the peoples of India and Ukraine have the most national musical instruments in the world (over a hundred).

100 years ago an English philologist and historian professor L. Wedell substantiated the affinity between Sumerian and Trypillian, that is the ancient Ukrainian language. A little earlier in 1880 the Polish linguist M. Krasouski stated that Ancient Greek, Egyptian, and Roman languages ​​are derived from Pro-Ukrainian one.

In the Bible we find that after the flood Noah's descendants went in different directions. But the following fact is well-known: one third of the planet's black ground is on the territory of Ukraine and it’s the most powerful energy nucleus of the Earth's vital activity. It is obvious that the Asian mountain deserts which predominantly form the landscape south of Ararat do not have the advantages of promoting agriculture which is considered to be the most important factor in the successful development of primitive civilizations. And the numerous archaeological studies confirm that it is from Northern Pipontiada that if not the only one as it has emerged is one of the most successful settlements of post-flood dynasties.

Thus Ukraine is the cradle of modern human civilization, the heir to the most powerful cultural-spiritual information and energy potential of humanity which favours to its progress at key stages of existence. Its preservation is vital for anyone who does not want to perish in the flames of spiritual and intellectual degradation. But will the world with its God-inspired source receive the equally important treasures of Knowledge and Spirituality in the future for the development of civilization?

It is the antichrist horde from Muscoviia that wants to stop the positive influence on the progress of mankind, to divert civilization from the roots contained in the blessed land of Ukraine and try to destroy it. After all humanity remembers how the ungodly empire of the Kremlin drank the blood of priests, burned and plundered temples, crushed the slightest manifestation of spirituality and when it became evident that it was impossible to destroy faith, it dressed the most insidious Chekists the priesthood ranks who exist even now. That is the global meaning of the eternal satanic fury with which Moscoviia destroyed the creative intelligentsia of Ukraine.

Therefore not only Ukrainians, but the entire world community should pay attention if we want to keep God's favor: we must protect Ukraine, the mother of human civilization, from aggression. You are Its children too.

In view of the above we ask You:

1. Stop the aggressor! It kills our mother. The most powerful countries of the planet have pledged to protect Ukraine when it trusted them and refused against the nuclear weapons.

You have all the levers both financial and economic and the power to put an end to the Kremlin war in the short term. The loss of your businessmen from the termination of cooperation with the aggressor will not make them beggars except that they will pay for the previously revealed lack of vision and illegibility. This is much better than being naked in the Supreme Court – that is without money but with the bloody earmark of facilitating the murder of your own mother.

2. Ukraine is ill in corruption. It is the result of the methodical destruction of the Ukrainian elite by thy Soviets over 73 years they were the millions of honest, intelligent, moral people. Help Ukraine to heal. Stop its credit smothering! After all it helped You to save billions for defense by dismantling its nuclear weapons when believed the signatores of the Budapest Memorandum. The mother has not to be strangled - the mother has to be treated to save it.

It has been proved above that Ukraine is the very Light through which the humanity was given the knowledge of the way to noospheric civilization and world unity. Serving humanity as a source of Inspiration is its civilization mission. The Creator of the Universe relies on it. It is trustworthy that the epidemic that has radically stopped the development of civilization is the warming to finish the existence of the humanity blinded by the love of silver which does not meet the moral and ethical principles and purpose of the Universe. After all the cosmic unity will not accept the civilization that is morally stigmatized by the suppression of its own mother.

Help it. Stop torturing our mom, Ukraine! We are all its children.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ігор Моісєєнко

Лауреат державних та міжнародних літературно-мистецьких премій. Поет, прозаїк, кіносценарист і журналіст, член Національної спілки письменників України. Народився у 1962роціу м.Кривий Ріг. Строкову службу проходив в Афганістані, у батальйоні загиблого Поета-героя «Аіста» (О. І. Стовби). Критики, відзначаючи стилістичну подібність віршів «Аіста» та Моісєєнка, вбачають ознаки наслідування Ігорем літературного Дару і Хреста вбитого війною талановитого Поета. Результатом такого духовного зв’язку двох літераторів стали надзвичайно вражаючі своїм трагізмом вірші; кіносценарії, визнані кращими за все, що було на екрані про афганську війну, і неймовірно захоплюючий роман, який визнавався кращим антивоєнним твором в СНД, за який автору в 2010 році присвоєно звання першого лауреата літературно-мистецької премії імені Богдана Хмельницького. В 2015 році, за плідну літературну та громадську діяльність у справі побудови суспільства життєдайної духовності та моралі, - звання лауреата міжнародної літературно-мистецької премії імені М.В.Гоголя «Тріумф».

Автору випало у палаючому пеклі Афганістану, нав’язаному українцям кремлівськими бонзами, пройти по межі, що розділяє життя і смерть. Але всупереч тяжким фізичним і душевним травмам колишній воїн став справжнім українським патріотом і виносив у своєму серці філософську доктрину, яка вперше сформулювала і емпірично обґрунтувала дієву Українську національну Ідею. Ігор Моісєєнко не просто розробив концепцію стратегічного розвитку української нації, але й вказав конкретні віхи на шляху її реалізації та очікувану уже в недалекому майбутньому віддачу в усіх сферах суспільного життя нашого народу. Автор «Ідеї гармонії…» пропонує шляхом внесення Української національної Ідеї в Конституцію України та утвердження її окремим Законом у стислі строки сприяти тому, аби кожен українець, кожен громадянин України іншої національності відчув її благотворний вплив. Вочевидь ця книга постає найважливішим твором, на який надихає Господь одного з найобдарованіших літераторів України. 

Новости сайта

Syndicate content
Ключевые слова